İPTAL VE İADE ŞARTLARI

ALICI, Bilişim Sepetinden satın alacağı ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

Yazılım ürünlerinde Bilişim Sepeti sipariş ödemesi sonrası tüketici haklari yasası geregi herhangi bir sebep belirterek/belirtmeyerek cayma hakki kullanimina dolayısı ile lisans iptali ve ücret geri ödemesine tabi degildir. (Lisans alındıktan sonra cayma hakki kullanilamaz).

İlgili tüketici haklari yasası maddesi (Cayma Hakki Madde 8): Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakki ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi degildir.

Bilişim Sepeti elektronik ortamda Müşterilerimize teslim edilen bir hizmet/yazılım oldugu için fiziksel olarak iadesi mümkün degildir. Müşterilerimiz yazılıma bir kez sahip olduklarinda yazılımın kopyasini bilgimiz dışında saklayabilecekleri için fiziksel bir iade dolayisi ile cayma hakki söz konusu olamaz.

Sipariş veren tüm müşterilerimiz yukarıda belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır, sipariş etmeden önce tüm müşterilerimiz sitemizdeki ilgili linkleri takip ederek

Yazılımlarımızın demosuna ulaşarak sistemi tüm özellikleri ile birlikte inceleyebilir ayrıca her türlü satış öncesi soruları için firmamız ile iletişime geçebilirler.